Ogłoszenia duszpasterskie 3 niedziela zwykła – 27.01.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie 3 niedziela zwykła – 27.01.2019.

Dzisiejsza niedziela to czas spotkania młodych z całego świata z Ojcem Świętym Franciszkiem w Panamie. Już od 34 lat młodzi spotykają się ze swymi pasterzami – biskupami w diecezjach a co kilka lat z Papieżem. W naszej pamięci ciągle żywe są wydarzenia z lipca 2016 roku, kiedy rzesze młodych spotkały się z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. Nasza parafia wtedy gościła pielgrzymów z Łotwy wraz z 12 księżmi i dwoma biskupami. Do dziś pozostały kontakty, znajomości i przyjaźnie. W Panamie naszą Archidiecezję Krakowską reprezentuje blisko 600 młodych, 19 wolontariuszy oraz 37 księży. Są też osoby z naszej parafii.


Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

Kolęda zakończona, dlatego przypominamy,  że już są odprawiane dwie msze święte w ciągu tygodnia 7.00 i 19.00. Kancelaria czynna jest wtorek, środa, czwartek : 17.30 – 18.30.

Poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Środa – wspólny różaniec o godz. 18.30 w intencji naszej parafii i rozpoczętej budowy. Nowenna do MBNP po mszy świętej.

Czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

Pierwszy piątek – msze święte o godz. 7.00; 17.00; 19.00.
Możliwość spowiedzi świętej od godz. 16.00 – 18.30.
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.45.
Msza święta za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych o godz. 19.00.
Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00.

Przypominamy kandydatom do sakramentu bierzmowania o spowiedzi świętej i uczestnictwie w pierwszy piątek we mszy świętej.


Uczniów klasy VI zapraszamy, żeby się zapisać na I stopień przygotowań do sakramentu bierzmowania. Prosimy to uczynić w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.

Sobota – 2 luty –  Święto Ofiarowania Pańskiego.
Przypada w tym dniu XXIII Dzień Życia Konsekrowanego.
Msze święte w sobotę : 7.00; 9.00; 17.00; 19.00 – niedzielna.
Tradycyjnie w sobotę przypada święto Matki Bożej Gromnicznej – na każdej mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia gromnic. Prosimy przynieść do kaplicy swoje gromnice. Można będzie też w zakrystii nabyć gromnicę.
Składka w sobotę podczas mszy świętych przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
Z racji pierwszej soboty, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Marii za zniewagi i grzechy jakie doznaje od ludzi będzie po mszy świętej o godz. 7.00.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

Nasz Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na nowy cykl spotkań pt. „ Dialogi z Arcybiskupem”. Gdzie, kiedy i jakie tematy – szczegóły na plakacie jak również na ulotkach.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz. 9.00 .

Spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi w przyszłą niedziele po mszy świętej o 10.30. Poświęcenie książeczek komunijnych.

Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą parafię, utrzymanie kaplicy i rozpoczętą budowę kościoła oraz domu parafialnego. W przyszłą niedzielę tj. 3 luty – Wasz dar serca składany na tacę to składka inwestycyjna na budowę naszego kościoła. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji budowy naszego kościoła.

Do nabycia jest 5 numerów Gościa niedzielnego.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.