Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela zwykła – 4.11.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela zwykła – 4.11.2018.

Dziś przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, patrona od chrztu świętego naszego patrona św. papieża Jana Pawła II.

Dziś różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18.30.

Zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz. 9.00 i 10.30.


Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

Środa – nowenna do MBNP po mszy świętej.

Piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Katedry papieża jako biskupa Rzymu.

Sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Niedziela – 11 listopad – 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza za Ojczyznę o godzinie 12.00.


Nasz Metropolita ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza Wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej do przeżycia przynajmniej jednej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu w swoich parafiach,  jako dziękczynienia za dar wolności i jako prośbę dla naszej Ojczyzny. Jest to wspólne dzieło nazwane „ Godziną wdzięczności”.

Zapraszamy na „ Godzinę wdzięczności” do naszej kaplicy w :
poniedziałek, wtorek, środę.
Msza święta o godz. 19.00, po mszy świętej wystawienie Pana Jezusa w monstrancji, modlitwa wprowadzenia i adoracja w ciszy do godz. 21.00. Przyjdźmy do Jezusa, bez którego nie ma prawdziwej wolności ani pomyślnej przyszłości. Uklęknijmy przed Chrystusem w indywidualnej i wspólnej modlitwie. Zapraszamy wszystkich, każdy z nas ma za co Bogu dziękować, ma o co prosić i przepraszać jest ku temu dobra okazja w tych dniach na kolanach przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.


Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami do 9 listopada ( piątek) o godz. 18.30. W zakrystii można składać na wypominki roczne.


W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania:

Klasa VII – 5.11- g. 17.00 – poniedziałek

Klasa VIII – 8.11 – g. 16.30 – czwartek

Klasa III – 6.11 – g. 16.45 – wtorek

Spotkania formacyjne są obowiązkowe !


Wydawnictwo św. Stanisława zaprasza do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka – 2018. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

Biblioteka Papieska – nasi sąsiedzi – zaprasza na sympozjum „ Dziękujemy za Twoje serce… w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II”, które odbędzie się w piątek 9 listopada o godz. 15.00. Wśród zaproszonych gości będzie o. Leon Knabit , ks. Prałat Paweł Ptasznik z Watykanu, bliski współpracownik św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie i na stronie Uniwersytetu Papieskiego.

W naszej parafii 11 listopada –  w przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć przez złożenie ofiary do puszki zapowiedziany przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Kwesta na ten cel zgodnie z decyzją naszego biskupa ordynariusza w połowie ma pokryć organizację pomocy ubogim w Krakowie związaną z tym dniem a druga połowa pozostanie w parafii. Dziękujemy za każdą ofiarę.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i budowę kościoła bardzo dziękujemy.

W październiku 51 osób złożyło ofiarę w kopertach. Wielkie dzięki.

Do nabycia jest prasa katolicka.

Dziś ks. Krzysztof głosi kazania i zbiera składkę na budowę naszego kościoła w parafii Pieniążkowice.

Czytane są dziś nowe wypominki, jeśli jest jakiś błąd to proszę zgłosić w zakrystii.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.