Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela zwykła – 21.10.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela zwykła – 21.10.2018.

Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Jana Pawła II, papieża. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości. Po każdej mszy świętej można uczcić relikwie naszego świętego patrona.

Sumie odpustowej o godz. 12.00, przewodniczy ksiądz kanclerz UPJP2 w Krakowie : ks. Andrzej Lichosyt.


Dziś we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we mszy świętej oraz przystępujących do komunii świętej.


Nabożeństwo różańcowe odprawiamy:
Dni powszednie – godz. 18.30
Niedziela – godz. 16.30


Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

Od jutra Tydzień Misyjny.

Poniedziałek – wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, papieża. W naszej parafii uroczystość. Zapraszamy na mszę świętą i nabożeństwo różańcowe. Msze święte jutro w parafii o godz. 7.00 i 19.00.

Dekanat Kraków – Salwator w skład w którego wchodzi nasza parafia, został zaproszony w poniedziałek do sanktuarium św. Jana Pawła II na msze świętą o godzinie 8.00.

Wtorek – wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana.
wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

Środa – nowenna do MBNP na nabożeństwie różańcowym.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej Ojczyźnie 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku nasza pomoc materialna będzie skierowana  dla wierzących w Chrystusa w Pakistanie pod hasłem: Przerwać milczenie. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr. 72405 wspierasz potrzebujących chrześcijan w Pakistanie. Ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszek przed kaplicą. Wielkie dzięki za pomoc!

W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.


Można już składać w kancelarii  na wypominki – modlitwa za zmarłych naszych bliskich o których pamiętamy w modlitwie przywołując ich imiona i nazwiska w każda niedzielę całego roku.  Za tych zmarłych odprawiamy cały rok w pierwsze piątki msze świętą i różaniec od 2-9 listopada.
Trzeba pamiętać o tych których kochaliśmy za życia także po ich śmierci. Znakiem takiej szczególnej pamięci są właśnie wypominki.
kartki na wypominki są w przedsionku kaplicy.

Wpisujemy naszych zmarłych stosując 1os. l.p. łatwiej się przepisuje i unika błędu. Wypominki zaznaczamy o której godzinie mają być wyczytywane: 9.00; 12.00; 19.00.


Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i budowę kościoła bardzo dziękujemy.

Do nabycia jest prasa katolicka.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.