OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA – 13.10 2013.

 1. Dzisiaj obchodzimy XIII Dzień Papieski pod hasłem – Jan Paweł II – papieżem dialogu. Przed kaplicą można wesprzeć materialnie do puszek studentów z najbiedniejszych rejonów Polski – ten dar to jest Wasz żywy pomnik bł. Jana Pawła II. Za wszelkie ofiary dziękujemy, zostaną one przekazane na fundusz stypendialny Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. W Watykanie dziś Papież Franciszek zawierzy cały świat Matce Bożej Fatimskiej – jej Niepokalanemu Sercu.
 3. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień:
  • Poniedziałek – Wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacogune, dziewicy. W wielu objawieniach Pan Jezus przekazał jej prawdę o swoim Boskim kochającym ludzi Sercu. Jest to Dzień Nauczyciela.
  • Wtorek – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • Środa – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 35 rocznica wyboru Kardynała Wojtyły na Papieża.
  • Czwartek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męczennika.
  • Piątek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Patrona Służby Zdrowia. Jest to trzeci piątek miesiąca po mszy św. odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i Akt poświęcenia.
 4. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać w kaplicy Uroczystość Odpustową ku czci naszego bł. Patrona papieża Jana Pawła II.  Msza św. odpustowa z procesją wokół kaplicy o godz. 12.00. Proszę o pomoc przy procesji , do niesienia baldachimu i różę różańcową do niesienia świec przed Najśw. Sakramentem. Dzieci komunijne do niesienia poduszek i sypania kwiatków.  Po każdej mszy św. będzie można uczcić relikwie naszego patrona. Zapraszamy wszystkich naszych parafian  i gości na nasz odpust do wspólnej modlitwy i obecności w tym dniu w swojej wspólnocie parafialnej.
 5. Zapraszamy studentów w najbliższy wtorek 15.10.2013,  na mszę św. „ studencką” o 19.00 a następnie na spotkanie. Pragniemy w tym roku przy wielkiej pomocy studentów i ojców misjonarzy kombonianów, rozpocząć w każdy wtorek takie msze św. dla studentów i spotkania. Chcemy jeszcze lepiej poznać naszego patrona wsłuchując się w słowa, które kierował do młodych całego świata.  Serdecznie zapraszamy! Trzeba przyjść zobaczyć, pomodlić się i pomóc coś tu fajnego i wartościowego dla studentów zorganizować.
 6.  Dziękuję naszym parafianom Aleksandrze i Marcinowi Chatys za projekt, wykonanie i ufundowanie herbu papieskiego, który jest zawieszony nad wejściem bocznym do  kaplicy.
 7. Zbliża się listopad – Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – to czas modlitwy i pamięci o zmarłych. Dla nas wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłymi. Modląc się za tych, którzy już od nas odeszli, dziękujemy za ich życie i dobro i prosimy o odpuszczenie grzechów i dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. W kaplicy w każdą niedzielę przed mszami św. wyczytywane są  imiona i nazwiska zmarłych z naszych rodzin a w  każdy pierwszy piątek miesiąca za nich jest odprawiana msza św. Są to tzw. Wypominki. Można je składać w zakrystii. Kartki na wypominki są w koszyczku. Wypisując zmarłych proszę pamiętać by zaznaczyć przed którą mszą św. mają być odczytane w modlitwie: przed mszą św. o 9.00; 10.30; 12.00; 17.00; 19.00.
 8. Centrum Jana Pawła II „ Nie lękajcie się” – zaprasza na diecezjalną pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Zapisy na pielgrzymkę – Ul. Wiślna 12. Informacja na plakacie przed kaplicą i w zakrystii.
 9. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 16.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Niech nie braknie na tym nabożeństwie rodziców z dziećmi, młodzieży, studentów. Chcemy powołać 2 różę różańcową pod wezwaniem O. Pio, jeszcze nam brakuje do pełnej róży 9 osób. Serdecznie zapraszamy.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane przez Was na utrzymanie kaplicy i funkcjonowania duszpasterstwa oraz na budowę kościoła. Dziś szczególnie dziękujemy za złożoną składkę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Parafia w Łapanowie dziś naszą parafię wspiera swoimi ofiarami na budowę kościoła. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie nasza modlitwa.
 11. Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość niedzielny” i „ Przewodnik Katolicki”
 12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.